gtay 2010.08.24. 13:09

Előkészületek

 8 nap van hátra a repülőgép indulásáig, van sok apróság, amit el kell intézni ebben az időszakban, hisz ki tudja meddig leszek távol. Kiváltottam az európai egészségbiztosítási kártyát, mellyel "igénybe vehetők az Európai Gazdasági Térség államaiban való tartózkodás során orvosilag szükségessé váló egészségügyi szolgáltatások". Nem igazán vagyok rá kíváncsi ez mit takar konkrétan, remélem nem is kell megtudnom. A lényeg, hogy 5 perc alatt kiváltható, egyből a kezembe nyomták, és ingyenes. Ehhez persze nem árt, ha itthon fizetjük a havi 5e forintos társadalombiztosítási járulékot, lényegében csak így használható. Aztán persze később, londoni elhelyezkedés esetén majd változnak a dolgok.

Amivel még foglalkozni kell(ene), az a mobilelőfizetésem, amivel sokat nem tudok tenni, mivel van még egy év hűségidőm, a havi 2ezer forintos havidíjat fizetnem kell. De a netes átutalásokhoz mindenképpen szükségem lesz rá a megerősítő sms-ek miatt. Gondolni kell mindenképpen egy független mobilkészülék beszerzésére is, Londonba érve az első teendők egyike egy sim kártya vásárlása lesz. A régi K750-esem erre éppen megfelelő. Valamint a laptop is fontos, tartani a kapcsolatot a külvilággal, információszerzés stb.. Nem szabad elfelejteni, hogy a laptopot a készipoggyászban kell szállítani. Egyrészt előírás, másrészt így több esély van rá, hogy egy darabban marad. Továbbá nem árt rendelkezni egy külföldre is kiterjedő balesetbiztosítással, havi 1-2 ezer forintból megáll.

Sok kellemetlenséget megspórolhatunk, ha átböngésszük a repülőtársaság fuvarozási feltételeit, jelen esetben az easyJet ilyen irányú dokumentumait.
Az egyik a Fuvarozó Szabályzata címet viseli:
http://www.easyjet.com/HU/jarat/regulations.html?WT.mc_id=ConfirmationEmail20100506

Ha esetleg azon gondolkodunk, hogy lemondjuk az utazást, akkor a pénzünknek búcsút inthetünk (kivéve, ha a foglalás után 24 órán belül tesszük, akkor 9500 HUF fejében visszakapjuk). Ha csak módosítunk a járaton, vagy az utazó személyén, akkor szintén 9500 HUF kezelési költségért megtehetjük bármikor az interneten. (telefonon keresztük ugyanez már 14.000 HUF!) Lehet persze külön utasbiztosítást is kötni jegyvásárláskor, ebben van biztosítás a járat lekésésére is többek között.
2 órával a járat indulása előtt érdemes kiérni a reptérre, de 40 percen belül mindenképpen érdemes, mert megtagadhatják a felszállásunkat. A kézipoggyász mérete 56x45x25 cm lehet, viszont nincs rá súlykorlátozás, kivéve annyi, hogy képesek legyünk cipelni. Ha van poggyászunk is, az legfeljebb 20 kg lehet, e súly felett komoly összegeket elkérnek, ami már nem hiszem, hogy megéri. A kg-onként 3200 Ft nem kevés pénz, ennyit nem érnek a ruhák, vagy bármi más. Komoly értéket pedig amúgysem szabad a poggyászba tenni. Továbbá nem érdemes próbálkozni kedvenc hajformázónkkal, vagy egyéb gázhajtású spray-vel. A tiltólista még nagyon hosszú, de feltételezem épeszű ember nem próbál meg szállítani húsbárdot, radioaktív anyagot vagy épp gyújtószerkezetet.
Nagyon "engedékeny" a szabályzat, mivel a kézipoggyászon kívül felvihetünk magunkkal egy kabátot vagy esernyőt vagy vállkendőt, és egy átlagos méretű zacskóban "az indulási oldalon vásárolt árucikkeket". Bár azt nem értem, hogy vihetném magammal pl. az érkezési oldalon vásárolt cikket.
Fontos még megadnunk interneten keresztül annak a személyi okmánynak az adatait, amivel utazni fogunk, majd ezt az okmányt nem otthon felejtenünk...

A bejegyzés trackback címe:

https://londonforever.blog.hu/api/trackback/id/tr202243696

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása